AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #187: Atoms for Peases

W rocznicę urodzin Thoma Yorke’a cykl Gold Song nie mógł zostać poświęcony utworowi autorstwa innego muzyka.

Czterdzieści pięć lat temu w Wellingborough, w angielskim hrabstwie Northamptonshire, na świat przyszedł Thomas Edward Yorke, znany wszystkim jako Thom Yorke – lider grup Radiohead i Atoms for Peace.

Dyskografia Yorke’a to osiem studyjnych płyt z „Radiogłowymi”, jeden krążek z formacją Atoms for Peace oraz album solowy. Materiał sygnowany wyłącznie nazwiskiem brytyjskiego muzyka to płyta „The Eraser”. Krążek, na który złożyło się dziewięć kompozycji autorstwa samego Thoma, trafił do sprzedaży w 2006 roku. Płyta zadebiutowała na miejscu trzecim listy najchętniej kupowanych wydawnictw na Wyspach Brytyjskich. Na amerykańskim Billboardzie, album dzięki sprzedaży powyżej dziewięćdziesięciu tysięcy kopii w pierwszym tygodniu, uplasował się na miejscu drugim.

Jedną z piosenek, jakie znajdziemy na pierwszej i ostatniej jak do tej pory solowej płycie Yorke’a, jest utwór zatytułowany „Atoms for Peases”, którego niejako kontynuacją jest obecna działalność zespołu o tej samej nazwie. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2013-10-07 by in Posłuchaj and tagged , , , .
%d blogerów lubi to: