AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #185: Waitin’ on a Sunny Day

W rocznicę 64. urodzin Bruce’a Springsteena cykl Gold Song nie mógł zostać poświęcony piosence innego wykonawcy.

Piosenka „Waitin’ on a Sunny Day” trafiła na płytę „The Rising” nagraną przez Bruce’a Springsteena i The E Street Band. Album ukazał się w 2002 roku. Z nagraniem wiąże się krótka historia. Otóż większość uważa, że utwór napisany został jako reakcja na wydarzenia z 11 września 2001 roku. Nic bardziej mylnego. Kawałek powstał kilka lat wcześniej (być może nawet w 1998 roku), jednak jego pierwotna wersja nie została oficjalnie wydana. Podczas trwającej w 1999 roku trasy koncertowej E Street Band Reunion Tour, Springsteen wraz ze swoim zespołem grali „Waitin’ on a Sunny Day” podczas prób. Sam utwór w owym czasie nie był brany pod uwagę jako część właściwego występu. Wszystko zmieniło się po premierze krążka „The Rising”, a sama piosenka do dzisiaj jest uważana przez fanów za jedną z ulubionych koncertowych propozycji w repertuarze Bossa.

„Waitin’ on a Sunny Day”, jako singiel, nie ukazała się nigdy w Stanach Zjednoczonych. Piosenka promowała wydany w 2002 roku materiał płytowy jedynie w Europie, najwyższe (piętnaste) miejsce na liście przebojów osiągając w Szwecji. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2013-09-23 by in Posłuchaj and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: