AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #183: The Thread

Aga Zaryan pracuje aktualnie nad kolejną solową płytą. Zapewne już niedługo otrzymamy szansę zapoznania się z singlem promującym album. Jednak zanim to nastąpi, warto przypomnieć sobie utwór, jaki polska wokalistka nagrała już jakiś czas temu.

W 2010 roku ukazała się czwarta studyjna płyta Zaryan. Materiał zatytułowany „Looking Walking Being” był pierwszym albumem, jaki wokalistka nagrała dla legendarnej wytwórni Blue Note. Całość zarejestrowana została zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych, a artystce w studio nagraniowym towarzyszył prawdziwy jazzowy dream team w składzie: Michał Tokaj (klawisze), David Dorůžka (gitary), Michał Barański (kontrabas), Łukasz Żyta (perkusja) oraz Munyungo Jackson (perkusja). Krążek zamyka utwór „The Thread”, będący muzyczną adaptacją wiersza amerykańskiej poetki Denise Levertov, której teksty prawie w połowie stanowią liryczną warstwę całej płyty. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2013-09-09 by in Posłuchaj and tagged , , , , , .
%d blogerów lubi to: