AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #181: Back & Forth

Wczoraj, 25 sierpnia, miała miejsce dwunasta rocznica śmierci amerykańskiej wokalistki tworzącej jako Aaliyah.

W lipcu 2001 roku do sprzedaży trafiła trzecia solowa płyta wokalistki. Imienny album miał później okazać się najlepszym pod względem sprzedaży w dorobku Aaliyah. Na trzeci singiel promujący wybrano piosenkę „Rock the Boat”. W celu nakręcenia do niej wideoklipu, artystka razem z towarzyszącą jej ekipą wybrała się na Wyspy Abaco na Bahamach. Wyprawa zakończyła się katastrofą lotniczą. Samolot Cessna 402B rozbił się dwieście stóp od pasa startowego. Zginęło siedem osób – w tym Aaliyah. Dziewczyna miała 22 lata.

Aaliyah (foto: last.fm)

W 1994 roku ukazała się debiutancka płyta urodzonej w Nowym Jorku wokalistki. Album zatytułowany „Age Ain’t Nothing but a Number” trafił do sprzedaży końcem maja nakładem Jive i Blackground Records. Pierwszym utworem wybranym na singiel promujący krążek była piosenka „Back & Forth”, który postanowiłem przypomnieć w dzisiejszym odcinku cyklu Gold Song. (MAK)

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2013-08-26 by in Posłuchaj and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: