AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #177: Puszcza

Polska piosenka dawno nie gościła w cyklu Gold Song. Czas najwyższy zmienić ten stan rzeczy. A że w ostatnim czasie sporo słuchałem płyt zespołu Voo Voo

Grupa Voo Voo to krajowi klasycy rockowego grania. Nawet nie zabieram się za pisanie krótkiego rysu historii formacji, który miałby posłużyć za wstęp, ponieważ jeszcze pomyślicie sobie, że chcę Was obrazić lub mam Was za głupców nieznających Waglewskiego i spółki.

W bogatej dyskografii Voo Voo znajdziemy płyty lepsze i gorsze, wybitne i takie, po które sięgać zwyczajnie nie ma się ochoty. Wydany w październiku 2008 roku album „Samo Voo Voo” to jeden z tych krążków, które goszczą w odtwarzaczach wielu fanów zespołu dość często. Płyta nagrana jeszcze z perkusistą Piotrem „Stopą” Żyżelewiczem (zmarłym 12 maja 2011 roku). Trzynaście utworów w całości skomponowanych i napisanych przez Wojciecha Waglewskiego, z których „Puszcza” jest moim prywatnym numerem jeden. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2013-07-29 by in Posłuchaj and tagged , , , , , , .
%d blogerów lubi to: