AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #171: My Love

Kolejna muzyczna zajawka przez koncertem Paula McCartneya, jaki odbędzie się 22 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tym razem przypominam piosenkę „My Love”.

Paul McCartney to nie tylko The Beatles. To także zespół Wings założony w 1971 roku przez Paula i jego żonę Lindę. Grupa oficjalnie przetrwała dokładnie dekadę i rozwiązana została w 1981 roku. Oprócz państwa McCartneyów, formację tworzyło jeszcze kilku muzyków, jednak tylko gitarzysta Denny Laine towarzyszył Paulowi i Lindzie od początku do końca muzycznej historii Wings. Zespół zaprezentował słuchaczom w sumie siedem studyjnych krążków i jeden album live z 1976 roku zatytułowany „Wings over America” (w maju tego roku ukazało się wznowienie płyty).

W kwietniu 1973 roku na sklepowych półkach pojawił się drugi krążek Wings, „Red Rose Speedway” (co ciekawe w grudniu tego samego roku zespół oddał w ręce fanów kolejny, trzeci w dyskografii album). Płyta zawierała osiem utworów oraz medley, czyli utwór złożony z fragmentów kilku kompozycji muzycznych, będący finałem strony B.

W dzisiejszym odcinku cyklu Gold Song przypominam numer drugi strony A, utwór „My Love”. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2013-06-17 by in Posłuchaj and tagged , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: