AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #169: Mongoloid

Dobra płyta plus jedna z najgorszych okładek jakie widziałem – to moje pierwsze skojarzenie z albumem „Q: Are We Not Men? A: We Are Devo” autorstwa amerykańskiego kwintetu Devo.

Materiał wyprodukowany przez Briana Eno – wówczas będącym jeszcze „na dorobku”, nie marzącym o kolaboracjach z takimi sławami, jak U2 czy David Bowie. Do 1978 roku (wtedy swoją premierę miała debiutancka płyta czwórki z Ohio) urodzony w angielskim Woodbridgena producent na swoim koncie miał kilka wyprodukowanych płyt (m.in. dwa krążki brytyjskiej orkiestry Portsmouth Sinfonia i pierwszy studyjny album brytyjskiej legendy new wave – formacji Ultravox). Współpraca z grupą Devo okazała się, jak na tamten okres, największym sukcesem.

Okładka płyty „Q: Are We Not Men? A: We Are Devo”

Ciekawostką jest to, że spośród piosenek zawartych na płycie „Q: Are We Not…”, przez słuchaczy i krytyków, najcieplej przyjęty została przeróbka „Satisfaction”. Na odtwarzanie coverów przyjdzie jeszcze czas, tymczasem zachęcam do sprawdzenia najlepszego – moim zadaniem – utworu ze wspomnianej płyty, kawałka „Mongoloid”.

„Wspaniałe rockowe zestawienie śmiesznych, dziwacznych piosenek o rzeczach takich, jak zespół Downa i paranoja” – czytamy w jeden z recenzji płyty wydanej końcem lat 70. Stawiając w tym samym świetle nieszczęsną okładkę, może nie warto brać jej jednak na poważnie? (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2013-06-03 by in Posłuchaj and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: