AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #168: Skeletons

Ciekawostka (lub, jak kto woli, fakt historyczny): dwadzieścia cztery lata temu, 27 maja 1989 roku, na nieistniejącym już Stadionie X-lecia w Warszawie wystąpiła gwiazda światowego formatu – Stevie Wonder.

Wydaje się to nieprawdopodobne, a jednak. Dowód? Odsyłam na Youtube. Mając w zanadrzu taką rocznicę, nikogo dziwić nie powinien fakt, że dzisiejszym Złotym Przebojem będzie utwór artysty urodzonego w Saginaw, w stanie Michigan.

A skoro cofamy się do końca lat 80. ubiegłego wieku, sięgnijmy po płytę „Characters”, której premiera miała miejsce jesienią 1987 roku. Dwudziesty czwarty (znowu to dwadzieścia cztery; przypadek?) studyjny album Wondera przeszła do historii muzyki rozrywkowej z kilku powodów. Po pierwsze, w „Get It” gościnnie usłyszeć możemy Michaela Jacksona (przypominam, że kilka miesięcy przed premierą krążka Wondera do sprzedaży trafił materiał MJ-a, jedna z najlepszych płyt w dziejach muzyki pop, „Bad”). Po drugie, Stevie za „Characters” otrzymał trzy nominacje do prestiżowych nagród Grammy (niestety, żadna z nich nie zamieniona została na statuetkę). Po trzecie, płyta sprzed prawie trzech dekad była ostatnim numerem jeden w dorobku muzyka w notowaniu Top R&B/Hip-Hop Albums opracowywanym przez amerykański magazyn muzyczny „Billboard”. Sukces ten Wonder zawdzięcza m.in. utworowi „Skeletons”, który promował cały materiał. (MAK)

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2013-05-27 by in Posłuchaj and tagged , , , , , .
%d blogerów lubi to: