AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Relacja: Scott Henderson Gang w TCK (17.05.2013 r., Tarnów)

Scott Henderson przyjechał do Polski na pięć koncertów. Jeden z nich miał miejsce w miniony piątek, 17 maja, w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury.

Nie będę owijał w bawełnę – jestem fanem Scotta Hendersona i w momencie, kiedy dowiedziałem się o tym, że gitarzysta odwiedzi miasto, w którym mieszkam, od razu wiedziałem, że koncert ten będzie udany. W zasadzie to nie wiem, co musiałby zrobić muzyk, abym występ uznał za niewypał. Odwołać go?

Scott Henderson w TCK (foto: Beata Motuk)

Henderson mógłby z powodzeniem wypełnić klub o pojemności tysiąca osób, jednak sam woli grywać z mniejszych lokalach. Ważna jest dla niego bliskość publiczności, wręcz jej oddech, który można poczuć występując w klubach, takich jak Piwnice Tarnowskiego Centrum Kultury.

Jak przyznał sam gitarzysta, gra jazz, jednak nigdy nie wyprze się swoich muzycznych korzeni, jakimi są rockowe brzmienia. – Jestem fanem Led Zeppelin! – krzyknął w kierunku publiki, by chwilę później zaprezentować trochę rock’n’rolla.

Lider liderem, ale nie można zapomnieć o towarzyszących Henedersonowi muzykach. W zasadzie wystarczyłoby napisać: Krzysztof Zawadzki z Walk Away i Felton Crews grający w przeszłości z Milesem Davisem. Fani jazzu zrozumieją, dla fanów jazzu taka rekomendacja będzie wystarczając. Ciekawe solówki, świetny groove, współpraca na mistrzowskim poziomie, a więc elementy, z których składać powinien się każdy tego typu muzyczny event.

Piątkowy występ Gangu Scotta Hendersona był jednym z tych koncertów, które – dosłownie i w przenośni – trwają jeszcze długo po jego zakończeniu. Muzycy pozowali do zdjęć, podpisywali płyty, plakaty i „klaty” (tak, znalazł się jeden śmiałek pragnący posiadać podpis Crewsa właśnie w tym miejscu). Sam Henderson nie unikał rozmów z fanami, z uśmiechem na twarzy wysłuchiwał pochwał, zbijał piątki i dziękował za obecność. Normalny człowiek z niezwykłym talentem i szacunkiem dla drugiej osoby. Nie każda muzyczna gwiazda tak potrafi. (Mateusz „Axun” Kołodziej)

SPRAWDŹ: FOTORELACJA

Reklamy

About Mateusz "Axun" Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: