AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #163: Baby I’m a Fool

W najbliższy piątek, 26 kwietnia, w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej wystąpi Melody Gardot. Koncert wokalistki jazzowej otworzy tegoroczny Siesta Festival. Kolejne odwiedziny amerykańskiej gwiazdy w Polsce są doskonałą okazją do przypomnienia jednego z jej przebojów.

Urodzona w 1985 roku w New Jersey artystka zawita do Gdańska z zamiarem promocji swojej ostatniej, wydanej w roku ubiegłym płyty zatytułowanej „The Absence”. Krążek, który okazał się (niestety) najmniejszym komercyjnym sukcesem spośród wszystkich studyjnych płyt Gardot, zawiera jedenaście utworów (dwanaście – licząc z tzw. ukrytym kawałkiem) utrzymanych w miłej, jazzowo-bluesowej kompozycji. Żaden z nich nie jest jednak dzisiejszym tematem cyklu Gold Song. Jest nim za to piosenka „Baby I’m a Fool” – chyba największy przebój w dorobku Amerykanki.

Melody Gardot

Wspomniany utwór znalazł się na drugiej solowej płycie Melody Gardot. Krążek zatytułowany „My One and Only Thrill” ukazał się w kwietniu 2009 roku, a prezentowana piosenka otwiera album, pełniąc przy okazji rolę drugiego singla. W celach promocyjnych do numeru zrealizowany został klimatyczny, czarno-biały wideoklip. Poniżej prezentuję jednak nie teledysk, a wykonanie „Baby I’m a Fool” w sytuacji „prawie-na-żywo”, czyli zapis występu Gardot w brytyjskim programie telewizyjnym „The Paul O’Grady Show”. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2013-04-22 by in Posłuchaj and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: