AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #159: Time To Be Lovers

W miniony weekend – dokładnie w sobotę 23 marca – 60. rocznicę urodzin świętowała Chaka Khan – amerykańska wokalistka znana przede wszystkim z utworu „I’m Every Woman”. Ale nie o nim chciałem dzisiaj napisać…

Chaka Khan, oprócz solowych albumów studyjnych, których ma na koncie w sumie jedenaście (ostatni, „Funk This”, ukazał się w 2007 roku), posiada również listę piosenek, które z większym lub większym powodzeniem umilały oglądanie filmów i seriali. I tak, utwory wykonywane przez urodzoną w stanie Illinois gwiazdę, pojawiały się na ścieżkach dźwiękowych takich filmów, jak chociażby „Superman III”, „Sugar Hill” i „Ślicznotki”.

Chaka Khan (foto: materiały prasowe)

Spośród serialowych piosenek największy sukces (niekoniecznie przekładany na pozycję na listach przebojów i liczbę zer na koncie) odniosła kompozycja „Time To Be Lovers”. Utwór wykonywany przez Khan w duecie z amerykańskim wokalistką i tekściarzem, pięciokrotnym laureatem Grammy Awards, Michaelem McDonaldem, pojawił się w telewizji za sprawą serialu „Beverly Hills, 90210”. Chociaż piosenka nie była tzw. motywem przewodnim, a jej fragment zaprezentowany został w jednej tylko scenie, nie przeszkodziło to w dostrzeżeniu jej przez telewidzów-słuchaczy. Niezwykle popularny w latach 90. tasiemiec był w tamtych czasach swego rodzaju wyznacznikiem trendów. Kto z pokolenia, które dorastało dwie dekady temu, nie emocjonował się przygodami Kelly Taylor, Brandona Walsha i Dylana McKay’a? Prezentowane tam ubrania, fryzury i styl bycia polscy fani próbowali przełożyć na krajowy grunt. Nie inaczej było z muzyką, jaka wykorzystywana była przez twórców serialu do dozowania emocji. „Time To Be Lovers” nie osiągnął szczytów list przebojów, ale pozostał w pamięci miłośników „Beverly Hills, 90210” na bardzo długo – podobnie zresztą jak perypetie głównych bohaterów. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2013-03-25 by in Posłuchaj and tagged , , , , , , .
%d blogerów lubi to: