AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #157: My Night, My Day

Przy okazji premiery nowej płyty Tomasza Stańki jeden z moich znajomych opublikował (przypomniał?) na Facebooku pewną kompozycję z przeszłości wykonywaną przez kwintet jazzmana. Utwór, co tu dużo pisać, jest mistrzowski i do cyklu Gold Song pasuje wręcz idealnie.

Owym przypomnianym utworem jest kompozycja autorstwa Zbigniewa Seiferta zatytułowana „My Night, My Day”. Seifert – nieżyjący już polski skrzypek jazzowy – z mistrzem trąbki zarejestrował wspomniany numer z myślą o płycie „Purple Sun”. Album nagrany na tzw. setkę w marcu 1973 roku w Monachium, wydany został jeszcze tego samego roku przez wytwórnię Calig Records. „My Night, My Day” był jedyny utworem nieskomponowanym przez Stańkę, jaki znalazł się na wspomnianym krążku.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że Stańko w ramach tego cyklu gościł całkiem niedawno (Gold Song #147: Tale). Wybaczcie moje nastawienie, ale polskiego jazzmana nigdy za wiele. Dla ciekawskich: w tym tygodniu, w tym miejscu, miała pojawić się pewna piosenka ZZ Top. Brodaczy posłuchamy jednak za siedem dni. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2013-03-11 by in Posłuchaj and tagged , , , , , , .
%d blogerów lubi to: