AxunArts

o muzyce od 2005 roku

DJ Noz – Gra Pozorów

Nowy rok – nowy mixtape. Takiej zasadzie wydaje się hołdować DJ Noz. Kolejny projekt gdańskiego didżeja kilka dni temu miał swoją premierę. Co tym razem przygotował dla nas autor kultowej już serii „Mixtyfikacja”?

DJ Noz (foto: facebook.com/djnozpl)

DJ Noz wraca jako Agent eNOZet i w celu walki z nudą sięga po cały dostępny mu arsenał dźwięków. Gdański didżej posiada wszystkie licencje na rozkręcenie dobrej imprezy. Niczym filmowy Bond wchodzi do klubu, a wokół niego gromadzi się tabun pięknych pań, które z tanecznego parkietu nie schodzą już do samego rana. Noz nie ma przy sobie złotego rewolweru, zegarka z ukrytą radiostacją i pióra zawierającego truciznę zamiast atramentu, ale masę dobrej muzyki, której nigdy nie waha się użyć.

Styl Noza ewoluował. Didżej nie stoi w miejscu – podobnie jak chociażby Daniel Drumz na „Sleepless State of Mind” nie sięga po brzmienia, które prezentował 3-4 lata temu. Poszerzenie muzycznych horyzontów przejawia się poprzez zwrot ku innym gatunkom niż soul, funk i hip-hop. Na ostatnich mixtape’ach (np. „Bass It Up” i „Przeciwciało”) słychać to, czym żyją aktualnie kluby w Stanach Zjednoczonych i Europie: nu-disco, chilly hop, down tempo, chillout i chilly step. Pod koniec „Gry Pozorów” (mniej więcej od pięćdziesiątej minuty) pojawia się nawet progressive house, o który – przyznam szczerze – jeszcze kilka lat temu nie podejrzewałbym Noza.

„Gra Pozorów” to bez wątpienia rzecz, którą sprawdzić powinni wszyscy ci, którym do gustu przypadło „Przeciwciało”. Tegoroczny mix, nazywany nawet przez samego autora „Przeciwciałem 2.0”, kontynuuje i rozwija myśl przewodnią zawartą na tamtej płycie. Sporo tanecznych kawałków, duża dawka energetycznego grania i nowych brzmień, które sprawdzą się równie dobrze w klubie, jak i w warunkach tzw. domówki. A ostatki tuż tuż, więc jeśli nie masz jeszcze pomysłu na muzyczne tło dla spotkania ze znajomymi, Agent eNOZet ma dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia. (Mateusz „Axun” Kołodziej)

DJ Noz „Gra Pozorów”
(2013; wydanie własne)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

One comment on “DJ Noz – Gra Pozorów

  1. TomEk
    2013-02-07

    racja! mixy Noza są jak filmy z Bondem – nigdy się nie nudzą! już niemogę się doczekać kiedy Noz zrobi upload i będę mógł posłuchać Gry Pozorów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2013-02-05 by in News and tagged , , , , , .
%d blogerów lubi to: