AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #151: Little Bitch

W listopadzie 2011 roku zespół The Specials pojawił się już w cyklu Gold Song. Wówczas przypomniałem Wam piosenkę „Doesn’t Make It Alright”. Dzisiaj czas na utwór „Little Bitch”.

Brytyjska formacja The Specials założona została została końcem lat 70. Na fizycznym nośniku debiutowała w 1979 roku płytą „Specials” – tą samą, na której znalazła się wspomniana wyżej piosenka, którą w ramach cyklu Gold Song miałem już okazję prezentować. Tak się składa, że w ubiegłym tygodniu powróciłem do tego krążka po dłuższej przerwie. Znowu zaskoczyło.

The Specials

Oczywiście, gdybym tylko mógł, ponownie umieściłbym poniżej kawałek „Doesn’t Make It Alright” (prywatnie, mój ulubiony fragment całej płyty), będący wezwaniem do rasowej równości, która w drugiej połowie lat 70. w Wielkiej Brytanii oraz części Europy Zachodniej wcale nie była taka oczywista. Tak się oczywiście nie da. Zdecydowałem się więc na trwającą jedynie dwie i pół minuty piosenkę „Little Bitch” – kolejny tzw. sztos, jaki znajdziemy na debiucie grupy z Coventry. „And the only things you want to see are kitsch/ and the only thing you want to be is rich/ Your little pink up-pointed nose begins twitch/I know you know you’re just a little bitch!” (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2013-01-28 by in Posłuchaj and tagged , , , , , .
%d blogerów lubi to: