AxunArts

o muzyce od 2005 roku

SDM wraca do gry! Znamy nowy skład i daty koncertów

W kwietniu tego roku członkowie zespołu Stare Dobre Małżeństwo poinformowali o rozpadzie grupy. Lider formacji, Krzysztof Myszkowski, nie zamierza jednak rozstawać się z projektem. Po przetasowania w składzie i doborze nowych współpracowników, Stare Dobre Małżeństwo ku uciesze fanów wraca na scenę.

Przypomnijmy fakty od początku. W kwietniu tego roku do Internetu trafiło oświadczenie mówiące o zakończeniu działalności Starego Dobrego Małżeństwa. Powodem podjęcia takich kroków była „nowa wizja artystyczna Krzysztofa Myszkowskiego”, której nie podzielali inni członkowie zespołu: Wojciech Czemplik, Ryszard Żarowski, Andrzej Stagraczyński, Dariusz Czarny i Przemysław Chołody. W związku z rozpadem grupy, przed okresem wakacyjnym, do sklepów muzycznych trafił solowy album Krzysztofa Myszkowskiego – „Oswojony” – który w pierwotnej wersji miał być kolejną muzyczną odsłoną SDM.

Krzysztof Myszkowski, współzałożyciel i lider Starego Dobrego Małżeństwa, po krótkiej przerwie postanowił kontynuować przygodę muzyczną pod dotychczasową nazwą. Jak czytamy na stronie zespołu: „SDM to moje jedyne Dziecko. Ukochane i wychuchane. Twórczość w ramach tej muzycznej grupy przydaje sensu mojemu istnieniu od zarania” – pisze kompozytor. „Anonsuję zatem powrót formacji do rzeczywistości oraz koncertowej aktywności w podobnej formie, ale już pod inną postacią.”

Stare Dobre Małżeństwo podczas próby (foto: dm-myszkowski.com)

Oprócz Krzysztofa Myszkowskiego, nowy skład SDM tworzą: Bolo Pietraszkiewicz (gitary, instrumenty klawiszowe, cajon), Maciej Harna (oud, rawap, lira korbowa, sitar, udu) oraz Roman Ziobro (gitara basowa, kontrabas), który w przeszłości był już członkiem grupy. Tym samym, jak zaznacza lider, zespół powraca do postaci klasycznego kwartetu.

Odbywające się aktualnie próby mają na celu jak najlepsze przygotowanie się do najbliższych koncertów, które SDM zagra już na przestrzeni października, listopada i grudnia. Poniżej daty potwierdzonych na tę chwilę występów.

25 października – Sanok, Sanocki Dom Kultury
26 października – Leżajsk, Miejskie Centrum Kultury
27 października – Włodawa, Włodawski Dom Kultury
28 października – Hrubieszów, Hrubieszowski Dom Kultury
30 października – Poznań, Klub Eskulap
8 listopada – Brzozów, Brzozowski Dom Kultury
9 listopada – Krynica-Zdrój, Sala koncertowa – Pijalnia Główna
10 listopada – Przemyśl, Centrum Kulturalne
22 listopada – Tomaszów Lubelski, Tomaszowski Dom Kultury
23 listopada – Łańcut, Miejski Dom Kultury
24 listopada – Busko-Zdrój, Buskie Samorządowe Centrum Kultury
25 listopada – Kielce, Dom Środowisk Twórczych
6 grudnia – Brodnica, Brodnicki Dom Kultury
7 grudnia – Działdowo, Miejski Dom Kultury

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych koncertów (m.in. ceny biletów oraz godziny rozpoczęcia) dostępne są u organizatorów w poszczególnych miejscowościach. (MAK/sdm-myszkowski.com)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2012-09-22 by in News and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: