AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Neurasja – Live in Academia Theatre

Warszawską Neurasję pamiętacie zapewne z roku ubiegłego. Zespół wydał wówczas debiutancki krążek zatytułowany po prostu „Neurasja”. Niedawno grupa wróciła z nowym wydawnictwem – płytą koncertową.

Lubię płyty koncertowe z przynajmniej dwóch powodów: pozwalają mi chociaż w małym stopniu poczuć klimat, jaki panuje na występie danego wykonawcy, którego nie widziałem na żywo, a także prezentują koncertowe wersje poszczególnych piosenek – często tak różne od tego, co słychać na tzw. krążkach studyjnych. To samo tyczy się także płyty „Live in Academia Theatre”.

Warszawską Neurasję stali i uważni czytelnicy AxunArts pamiętają zapewne z roku ubiegłego. Zespół wydał wówczas imienny album. Płytę, chociaż nie znalazła się w czołowej dziesiątce podsumowania rocznego, uznać należy za jedno z ciekawszych wydawnictw tamtych dwunastu miesięcy. I to własnie wybrane kompozycje z debiutanckiej płyty znajdziemy na „Live in Academia Theatre”.

W sumie Neurasja przedstawiła sześć koncertowych wersji piosenek, z których każda poddana została w tym celu małej przeróbce. Aranżacje zgrabnie kontynuują to, co słyszeliśmy już na krążku, jednocześnie wnosząc powiew nowego, dając szansę większego pola manewru w kwestiach instrumentalnych rozwinięć kolejnych utworów.

Głos Asji brzmi tutaj jeszcze bardziej hipnotyzując (ach te wokalizy!) i intrygująco. Czasami wokalistkę zwyczajnie ponosi, co w warunkach nagrania zawartego na płycie studyjnej byłoby lekko nieznośne, jednak w przypadku sytuacji koncertowej jest to rzecz zupełnie normalna i do przyjęcia.

Zazwyczaj jest tak, że przed zrecenzowaniem płyty słucham jej dość dużo, by w chwili postawienia ostatniej kropki w pisanym tekście, odstawić ją na półkę na długi czas. Z „Live in Academia Theatre” raczej tak nie będzie – i niech te słowa posłużą jako najlepsza rekomendacja. A dla pełnego obrazu tego, co Neurasja ma do zaoferowania podczas koncertów, poleca przypomnieć sobie dwa, prezentowane już wcześniej na blogu teledyski, jakie zrealizowano także w warszawskim Teatrze Academia. (Mateusz „Axun” Kołodziej)

Neurasja „Live in Academia Theatre”
(2012; Unzipped Fly Records)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Information

This entry was posted on 2012-05-30 by in News and tagged , , , , .

Instagram

"Accumulated Thoughts", czyli muzyczna wizja Franciszka Pospieszalskiego na trzy instrumenty. Recenzja ➡️ htpps://wp.me/ph4gw-fds. @franciszekpospieszalski #muzyka #music #jazz #recenzja #review #axunarts #polishjazz #polishmusic
Jeśli ktoś pyta mnie, co jest najlepsze na stres, odpowiadam: muzyka. Co konkretnie? To już zależy od indywidualnych upodobań, ale są też tytuły uniwersalne, które powinny spasować każdemu. Chociażby muzyka z pierwszego filmu o Jamesie Bondzie, "Dr. No". Winyl był ostatnio w @biedronka_sklep, więc kupiłem razem z bułkami i sokiem. Cztery lata temu na #axunarts pisałem nieco więcej o utworze "Kingston Calypso", jaki znajduje się na tym albumie ➡️ https://wp.me/ph4gw-_cN8. #muzyka #music #reggae #ska #jamesbond #ost #drno #soundtrack #muzykafilmowa #film #movie #terazslucham #nowlistening #byronlee #byronleeandthedragonaires #seanconnery #ursulaandress
Pięć lat temu zmarł Tadeusz Różewicz - poeta, który zasługiwał na Nobla, ale Nobel nie zasłużył na niego. Dwa lata temu napisałem tekst związany z postacią Różewicza, gdzie jeden akapit jest dalej bardzo aktualny. ➡️ https://wp.me/ph4gw-e1k #poezja #TadeuszRozewicz #Rozewicz #muzyka #nauczyciel #szkola #axunarts #mateuszkolodziej fot. fragment okładki książki "To i owo"
Strasznie irytuje mnie brak kultury słowa we współczesnym dziennikarstwie oraz wszechobecne chamstwo w wypowiedziach polityków. O tym krótki wpis. Zapraszam na ➡️ fb.com/M.Kolodziej.belfer lub ➡️ mkolodziej.wordpress.com. #media #dziennikarstwo #polityka #kultura #kulturaslowa #nauczyciel #edukacja #szkola #blog #mateuszkolodziej
#łączynaspamięć
Mamy wsparcie od rodziców, którzy odwiedzili nas, strajkujących, i życzyli wytrwałości oraz spokojnych świąt. #strajknauczycieli #strajk #szkola #nauczyciel #cookies #food #foodphotography #cupcakes #mateuszkolodziej
%d blogerów lubi to: