AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Dj Macu – Jaram się (mixtape).

19 grudnia Dj Macu i reszta ekipy Wielkie Joł uraczyli swoich fanów nowym blend materiałem, który został im przekazany zupełnie za darmo. Już po kilku dniach zajarało się nim ponad 100 tys. osób – w tym i ja. Teraz przyszedł czas na cenzurkę.

Macu, który uważany jest za autora, widnieje obok tytułu tylko pro forma. Owszem, jako dj połączył wszystko w całość, jednak twórcą blendów i pomysłodawcą projektu jest Blend Master Buhh, czyli muzyczne alter ego Tedego.

„Jaram się” to głównie synteza wybranych kawałków z dwóch ostatnich płyt TDF’a z podkładami ze znanych, dyskotekowych i rockowych hitów takich jak „Pump Up The Jam” Technotronic, „Toxic” Britney Spears czy „Chidren of The Revolution” T-Rex. W wyniku dość odważnego połączenia, dostajemy materiał z jednej strony ciekawy, z drugiej – mixtape, którego drugi odsłuch już tak nie cieszy. W pamięci pozostają dwa, góra trzy numery. Są nimi oczywiście wykonania premierowe, takie jak tytułowy numer w wykonaniu Tedego, antyświąteczne „Blast Christmas” (na podkładzie „Last Christmas” duetu Wham!) oraz zajawka singla „Rzeźnik z Esendu”, który ma być częścią akcji promocyjnej polskiej edycji gry „Saints Row 2”.

Obok wcześniej wspomnianego lidera WJ, na mikrofonach usłyszymy także Kiełbase, CNE, Abela (ze Smagalaz), Zgrywusa, Psycho Stacha, Matheo, PTP oraz gościnnie Mr. Hide’a.

Reasumując, „Jaram się” to mixtape, który na dłużej zostanie tylko w odtwarzaczach fanów wszystkiego, co ma na sobie logo WJ. U innych, zetknięcie z tym materiałem, wywoła uśmiech na twarzy oraz (mam nadzieję) spowoduje oddanie szacunku za oryginalny pomysł. Luźny projekt luźnej ekipy na średnim poziomie.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zajarać się, to odsyłam tutaj.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

2 comments on “Dj Macu – Jaram się (mixtape).

 1. gucio_WJ
  2008-12-30

  dobry mixtape. tak jak to zauważyłeś luźny od luźnych chłopaków.

  mylfonimy?!

 2. stach
  2008-12-30

  to to gówno dostało 3 a Cruz tylko 2? weź się opamiętaj!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2008-12-27 by in News and tagged , , , , , .
%d blogerów lubi to: