AxunArts

o muzyce od 2005 roku

The Cool Kids – The Bake Sale EP.

Na początku ostrzeżenie dla fanów punk rock’a – to nie żadna transformacja grupy Cool Kids of Death z Łodzi. The Cool Kids to stosunkowo nowy duet na amerykańskim rynku muzycznym, tworzący rap na bardzo dobrym poziomie.

The Cool Kids to tak naprawdę raper Antoine „Mikey Rocks” Reed i producent Evan „Chuck Inglish” Ingersoll, którzy działają ze sobą od 2005 roku. Reprezentują chicagowską scenę. Hip hopowe ikony z Wietrznego Miasta z Common’em na czele, nie mają wcale się za kogo wstydzić. Wręcz przeciwnie – powinni być dumni z tego, co robią ich młodsi koledzy.

Duet zauważony został dzięki serwisowi MySpace, który jak wiadomo, umożliwia prezentowanie się muzykom – zarówno tym zdolnym, jak i tym niekoniecznie utalentowanym. Na szczęście, tym razem trafiło na tych pierwszych.

Muzyka jaką tworzą panowie to mieszanka niezależnego rapu, samych oldschool’owych podkładów i luźnych nawijek o najróżniejszych rzeczach – od imprezowych wspomnień począwszy, przez poruszenie kwestii ulubionych bohaterów filmowych, aż po oddanie hołdu klasykom gatunku.

Mógłbym tutaj wymieniać po kolei tematy poruszane w każdym z dziesięciu utworów, wchodzących w skład „The Bake Sale”, ale po co? Ja mam za zadanie polecić lub odradzić słuchania danego krążka. Ten polecam bez dwóch – dodatkowych – zdań.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2008-11-18 by in News and tagged , , , .
%d blogerów lubi to: