AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Piotr Polk – Polk in Love.

Piotr Polk – do niedawna aktor głównie teatralny i serialowy, a od niedawna także piosenkarz. Wszystko za sprawą programu telewizyjnego „Jak oni śpiewają?”, w którym zajęcie drugiego miejsca zaowocowało wydaniem solowego albumu.

Piotr Polk warunków wokalnych nie ma, co zresztą pokazał w polsatowskim show. Mimo tego miał najwyższą średnią spośród wszystkich uczestników w całym programie (5,7 pkt na odcinek), nigdy nie był zagrożony i aż dziewięciokrotnie otrzymał najwyższą notę – 6,0. Jednak czy brylowanie na tle innych aktorów, wystarcza na branże muzyczną? Pewnie, że tak! Ponad połowa (jak nie więcej!) postaci na polskiej scenie nie grzeszy także zdolnościami wokalnymi. Wymieniał nazwisk nie będę, bowiem każdy radia słucha i wie „co jest grane”.

Polk na „Polk in Love” pozuje na nowego Franka Sinatrę. Soulowo-swingowe i jazzowe piosenki z singlowym „L.O.V.E.” na czele, to materiał całkiem miły. Rewelacji nie ma, ale covery wielkich gwiazd muzyki (wcześniej wspomniany Sinatra czy Luis Armstrong) w wykonaniu pana Piotra, w aranżacji Wiesława Pieregorólka i Wojtka Zielińskiego, na miano karaoke na pewno nie zasługują.

Co jeszcze warte uwagi to to, że Polk ma duży dystans do tego co robi. Płytę traktuje raczej jako zabawę niż klucz do drzwi kariery wokalisty. A żeby było jeszcze śmieszniej, to wciąga do niej kolegów-aktorów: Zbigniewa Zamachowskiego i Wojciecha Malajkata (cała trójka na zdjęciu poniżej), którzy pojawiają się gościnnie w utworze „Friends”.

Duży ukłon należy oddać muzykom. To oni robią tutaj najwięcej, retuszując swoją grą niedoskonałości głosowe Polka. Nie ma to jak płyty nagrywane z „żywym składem”.

Mimo tych wszystkich ciepłych słów jakie padły do tej pory, bardzo wysokiej oceny nie będzie. Wszak solowego piosenkarza – i jego płyty – ocenia się przez pryzmat wokalu, a nie stwarzanej przez niego otoczki.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2008-10-20 by in News and tagged , , , .
%d blogerów lubi to: