AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Jill Scott – The Real Thing: Words and Sounds Vol. 3.

Płyta “The Real Thing: Words and Sounds Vol. 3″ autorstwa Jill Scott swoją premierę miała już dawno, bo we wrześniu 2007 roku. Pierwotnie recenzja ta przeznaczona była do publikacji w Magazynie KRZYK, który jednak przestał istnieć.

Nie wiem czy słyszałem już w swoim życiu tak dużo muzyki, ale 99% ukazujących się od niedawna płyt, wydaje mi się nudne i bez wyrazu. Można powiedzieć, że nowy krążek Jill Scott kwalifikuje się do grona owych wydawnictw.

Znowu bowiem mamy do czynienia z chilloutowym materiałem, przy którym odprężymy się i odpoczniemy. Ale czy o wcześniejszych rzeczach sygnowanych nazwiskiem wokalistki, nie można było powiedzieć tego samego?

Po tym jak w mediach pojawił się singiel “Hate on Me”, cieszyłem się niezmiernie. Pomyślałem: “O! Drapieżna Scott. To może być to”. Później doszedł do tego prosty, ale piękny klip, który jeszcze bardziej rozbudził we mnie uczucie niecierpliwości.

Odliczałem dni do premiery krążka. I gdy wreszcie wrzuciłem płytkę do odtwarzacz, z głośników popłynęła ta sama co zawsze muzyka. Klimatyczna, spokojna, stonowana. Piękna, lecz zarazem nużąca.

Kawałki takie jak “Crown Royal”, “My Love”, “Celibacy Blues” i “Wanna be Loved” potrafią bowiem zachwycić, ale jednocześnie znudzić, rozbujać i ululać do snu. Dźwięki instrumentów z głosem Jill brzmią bosko, jednak chociaż raz chciałbym przesłuchać płytę do końca, a nie usnąć w jej połowie.

Cóż, mimo wielkiego szacunku dla artystki i niewątpliwego uroku “The Real Thing…”, ja pozostanę tylko przy singlu. Aczkolwiek resztę materiału jak najbardziej też Wam polecam – na dwa, góra trzy razy.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2008-05-25 by in News and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: