AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Testor – Next Stop Insanity

Testor jako kolejny polski muzyczny reprezentant pokazał, że do Europy (a nawet świata), znowu aż tak nam niedaleko. Kiedyś zespół SiStars potrafił zrobić na krajowym gruncie album o mocno soulowych korzeniach, raperzy z 2cztery7 nagrywają w Polsce californijski g-funk, a Testor odwalił kawał dobrej roboty, serwując nam trash metal na najwyższym poziomie.

Nie powinno to nikogo dziwić. Wszak śmiało można powiedzieć, że to już weterani polskiej sceny muzycznej. Węgorzewo ’95, Jarocin ’93 i ’94 – tam przecierali sobie szlaki i zdobywali wierną po dziś dzień publiczność. „Ruiny” – ich pierwszy oficjalny materiał – większość wspomina dziś z łezką w oku (zaraz, zaraz … czy ‚metalowi’ wolno płakać?).

Lata lecą, nastepują małe roszady w składzie, które są raczej skutkiem ciągłego poszukiwania nowych, lepszych rozwiązań. Mimo tego ostre dźwięki gitar i mocne bębny dalej zlewają się w całość z wokalem, czego efektem jest najnowsza płyta zatytułowana „Next Stop Insanity”.

Muzycznie słychać inspirację takimi klimatami, jakie możemy spotkać na płytach Slayera czy Sepultury, co oczywiście nie jest niczym złym. Wszak to klasyka gatunku.

Widać, a raczej słychać, że muzycy po przerwie nie stracili zapału i dalej robią swoje. Kawałki takie jak „Show Me What You Have”, „United Unworthy” czy „In Blood” nigdy nie zdobędą szczytów list przebojów w komercyjnych rozgłośniach radiowych takich jak RMF FM czy Eska, ale to nie szkodzi. Muzyka ta mimo tego, że w Polsce raczej jest zaliczana do kręgów niszowych, ma także i swoich odbiorców. Tysiące podniesionych rąk pod woodstock’ową sceną przecież coś znaczy.

Ja mimo, że oddanym fanem gatunku nie jestem, doceniam wkład grupy w historię polskiego mocnego grania, a powrót z płytą „N.S.I.” to dla mnie bardzo miła niespodzianka.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Information

This entry was posted on 2008-04-14 by in News and tagged , , , .

Instagram

#łączynaspamięć
Mamy wsparcie od rodziców, którzy odwiedzili nas, strajkujących, i życzyli wytrwałości oraz spokojnych świąt. #strajknauczycieli #strajk #szkola #nauczyciel #cookies #food #foodphotography #cupcakes #mateuszkolodziej
#WielkaSrodaDlaNauczycieli #strajknauczycieli #strajk #edukacja #szkola #Tarnow #SP5
Ósmoklasiści, przed Wami trzy dni egzaminów. Trzymam za Was kciuki, powodzenia!🤞 #egzamin #egzaminosmoklasisty #egzaminosmoklasisty2019 #szkola #edukacja #mateuszkolodziej
Wczoraj miałem okazję zasiadać w jury piątej edycji Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego. Konkurs wygrała grupa Why not? z Pilzna, która w nagrodę wystąpi na głównym koncercie tegorocznych Juwenaliów Tarnowskich. Więcej na ten temat tutaj: https://wp.me/ph4gw-fcC. Moja aktywność poza pracą zawodową nie przenika się z działaniami w szkole, ale w tym wyjątkowym dla polskiej edukacji czasie nie mogłem nie pojawić się na przeglądzie z symbolem strajku i akcji Protest z Wykrzyknikiem. Świetne było to, że ludzie - znajomi i tacy, których widziałem pierwszy raz w życiu - zauważali wykrzyknik, pytali, czasami uwagi szybko przeradzały się w żart, dla innych był to pretekst do wymienienia kilku poważniejszych zdań. Czyli wszystko tak, jak trzeba. Oczywiście serdecznie dziękuję organizatorom przeglądu (przede wszystkim Ewie Judasz, która kolejny raz zaprosiła mnie to współpracy i zasiadania w jury), ludziom z @pwsztar.now, czyli uczelni, którą miałem okazję ukończyć, a czas spędzony w jej murach wspominam zawsze z rozrzewnieniem, kolegom z jury za merytoryczne rozmowy na temat tego, co mieliśmy okazję usłyszeć oraz - przede wszystkim - zespołom, które wzięły udział w wydarzeniu, stanęły w szranki i dały z siebie tego dnia wszystko, co najlepsze. ✌️ Foto: Lidia Jaźwińska / Niezależny Serwis Informacyjny KADR
Nie wiem, czy @geovita.dzwirzyno wspiera #strajknauczycieli, ale ja czas spędzony w tym ośrodku mam do dzisiaj w pamięci. I z kubeczka także pije się wyśmienicie. Piąty dzień #gramnaczarno. #strajk #protest #szkola #edukacja #nauczyciel
%d blogerów lubi to: