AxunArts

o muzyce od 2005 roku

ZLK & Noir – Wstawaj!

Wydając płytę na koniec roku trzeba być albo pewnym jej dobrego poziomu, albo mieć wysoką samoocenę. Nie wiem jak było w przypadku tarnobrzeskiego duetu, aczkolwiek myślę, że z puszczeniem materiału w obieg nie było sensu dłużej zwlekać.

“Wstawaj!” to album pełen energii, dziesięć tracków mających nas pobudzić, zmusić do ruszenia czterech liter i wzięcia się do działania (”Just wake up and start to breath, just wake up and start to live”).

Płytę przesłuchałem może bez specjalnych zachwytów, ale też trzeba oddać muzykom to, co im się należy. Ciekawe beaty i teksty, z których nie wieje nudą. Jednym słowem świeży materiał.

ZLK i Noir udźwignęli ciężar jakim jest nagranie longplaya, a przecież nie wszystkim debiutującym kotom się to udaje.

“Wstawaj!”, “Przez szybę” (z Likeike1 i Racą) oraz “Mam siłę” to według mnie najlepsze kawałki. Trudno z drugiej strony pisać o ich wyższości nad resztą, skoro całość prezentuje się bardzo równo, bez hitów i wypełniaczy.

Oczywiście żeby nie było tak kolorowo i pięknie, materiał ma też swoje minusy. W tym momencie burę dostanie ZLK za jeszcze nie do końca wyćwiczoną technikę ‘plucia do mikrofonu’. Ta umiejętność doskonali się jednak z czasem. Wierzę, że przy następnej okazji nie będę musiał już nic wytykać.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2007-12-30 by in News and tagged , , , , , .
%d blogerów lubi to: