AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Baby Elephant – Turn My Teeth Up!

Baby Elephant to wydawnictwo niezwykłe, szalone, pełne wariacji – i tekstowych, i muzycznych, pod każdym względem udane. I nie piszę tych słów bez przekonania. Albumu “Turn My Teeth Up!” słucham już od miesiące i nie mogę się nadziwić, jak mogło powstać takie cudeńko?!

Lecz gdy spojrzymy na nazwiska muzyków, którzy maczali palce przy projekcie, zaskoczenie mija. Producent Prince Paul oraz muzycy związani z nurtem funk Bernie Worrell i Don Newkirk – to przecież żywe legendy. Ich wspólna praca w studio zaowocowała płytą doskonałą.

Naprawdę wiele pozytywnych określeń mógłbym tu jeszcze wymienić, a z każdym kolejnym jeszcze bardziej rozpływać się nad jej urokiem. Ale nie zrobię tego teraz, bo szkoda mi każdej minuty jaką tracę, nie słuchając tego krążka!

Wspomnę jedynie, że każdy utwór ma w sobie coś, co przyciąga nas do głośnika i nie pozwala od niego odejść. Co to jest, naprawdę nie wiem. Może sprawia to magia produkcji muzyków, może gościnne popisy George’a Clinton’a (który pojawia się w dwóch kawałkach), Yellowman’a (świetne “Cool Runnins”), Nony Hendryx (przepiękne “Crack Addicts In Love”) czy jeszcze kilku dobrze odnajdujących się w charakterystycznym brzemieniu osób.

Nie dająca się określić gatunkowo płyta (bo i po co to komu?), ukazująca piękno niezależnej muzyki. Dla osób nie zamykających się przed niczym, lubiących eksperymenty i szalone pomysły.

Bezapelacyjnie album 2007 roku. Chyba, że panowie z Baby Elephant wydadzą do końca grudnia jeszcze jeden krążek – wtedy pewnie będę miał problem.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2007-10-28 by in News and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: