AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Chaka Khan – Funk This.

Chaka Khan nie ulega modzie. Na jej nowej płycie nie znajdziemy nowoczesnego brzemienia (oprócz singla) i znanych gości (też oprócz singla), bez których nie może obejść się w chwili obecnej 3/4 comeback’ów.

Bo czy ktoś może wiedzieć więcej o funk’u niż Chaka? Nie. A czy którykolwiek z gości mógłby być bardziej znany niż Chaka? Też nie. i to w sumie wystarcza do rekomendacji albumu. Ale byłoby grzechem nie wspomnieć o pięknej balladzie “Angel”, klimatycznych “Foolish Fool” i “Ladies’ Man” oraz chyba najbardziej energicznym z całości singlowym “Disrespectful” z Mary J Blige.

Zapomniałbym – nie sugerujcie się bardzo tym numerem, gdyż nie oddaje on w pełni tego, co znajdziecie na krążku. To, że piosenki wchodzące w skład “Funk This”, nie są trzymane wyłącznie w szybkim tempie, nie przemawia wcale na ich niekorzyść. Trzeba przyznać, że artystka ufa mocno swoim fanom, serwując po ponad 10 latach płytę studyjną brzmieniowo przeznaczoną właśnie dla nich. Jej młodsi słuchacze niekoniecznie przyjmą ją entuzjastycznie, aczkolwiek nie powinni mieć problemy z przyswojeniem.

Jak na ikonę muzyki mogło być troszkę lepiej. Jednak “Funk This” to trzynaście pięknie skomponowanych utworów, które z powodzeniem mogłyby stanowić o sile każdego innego wydawnictwa.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2007-10-14 by in News and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: