AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Maciej Silski – Alodium.

Ludzie z naszej sceny muzycznej z wpisanym do życiorysu udziałem w programie Idol, nie mają łatwo. Nie ma się co oszukiwać, że tak naprawdę skorzystali z niego jurorzy (patrz Wojewódzki, Maleńczuk). A ci, którzy przed nimi się pocili, wiele nie osiągnęli. Janosz – kto ją pamięta. Flinta i Makowiecki- czasem puszczani w radio. Wydra, Brodka i Dąbrowska – tym się coś jedynie udało.

Silski poszedł więc za przykładem kolegi z pierwszej edycji. Płyta “Alodium” jest jednak taka, jak materiał Carpe Diem – lekko rockowa, lekko popowa, lekko nijaka. Silski przewyższa konkurencję jedynie tym, że udało mu się zachęcić do współpracy kompozytora Jack’a Frideman’a. Ten mający już na koncie współpracę m.in. z Tiną Turner pan, jest autorem muzyki do singlowego “Póki jesteś”. Mimo początkowemu zainteresowaniu towarzyszącemu utworowi, ani płyta, ani sam artysta jakoś wzrostu popularności nie odczuli. Materiał jak na młodego człowieka przystało jest energiczny, teksty wypełnione są wrażliwością, a sam wokal nieźle buduje atmosferę płyty.

Za Maćka trzymam kciuki, bo to najbardziej poukładany finalista wśród “idoli”. Jednak krążkowi więcej niż 3 nie wystawię.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2007-08-26 by in News and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: