AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Maroon 5 – It Won’t Be Soon Before Long.

Jeden z tych zespołów, w którym zakochałem się po usłyszeniu singla. Na wszystko co robili do tej pory, patrzyłem niczym przez różowe okulary, mając w pamięci piosenkę “This Love”. Nowy album grupy lekko mną potrząsnął, co spowodowało obsunięcie się klapek z oczu (…uszu?).

“It Won’t Be …” nie dorównuje poprzednikowi. Jest, powiedzmy o klasę niżej. Już singlowe “Makes Me Wonder” nie zachęca tak dobrze do sprawdzenia całości, jak robiły to jego odpowiedniki przy płycie z 2002 roku. Ogólnie jest dla mnie dość nudnawo.

Muzycy powielają schematy, wykorzystywane wcześniej, dają słuchaczom jakby tą samą papkę, tylko zmieloną raz jeszcze i nieco doprawioną (np. takich “Little Of Your Time” czy “Better That We Break” da się jeszcze posłuchać). Na pierwszy rzut oka jest wszytko w porządku, jednak gdy próbujemy, mamy dziwne odczucie, iż obcujemy z odgrzewanymi resztkami. Widać Maroon 5 wybrali taką drogę. Chcą robić tanią papkę – ich sprawa. Lecz niech nie zdziwią się, gdy w pewnym momencie zaczną grać do takiego samego kotleta, jaki sani serwują.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2007-08-03 by in News and tagged , , , .
%d blogerów lubi to: