AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Real McCoy – Another Night (singiel).

Lato 1994 roku. Miałem wtedy 7 lat, ale pamiętam do dzisiaj to co się wtedy działo. Technotronic, Captain Jack i Real McCoy – tego się wtedy słuchało. House, dance, trochę popowej melodii – to była recepta na sukces. McCoy’owi sie udało.

Kawałek “Another Night” grano na każdej dyskotece. Jednak tak naprawdę duża większość zna jedynie dwie wersje tej piosenki: radiową i mix clubowy. I w sumie może dobrze, bo tylko przy tych da radę się bawić. Reszta z zawartości singla nie jest już tak łatwo przyswajalny dla przeciętnego słuchacza. No, może oprócz remixu w klimatach ragga – niezłe połączenie tej muzyki z dance.

Remixy autorstwa Amanda Van Helden’a zatytułowane “Nightmare Mix” i “New School Mix” nie są już tak dobre, jak oryginał. Jak same tytuły wskazują – pierwszy z nich zrobiony jest w dość mrocznym klimacie, drugi zaś w myśl wchodzącą w tedy w modę muzyki techno. Dalej mamy typowo dance’owy “Black Belt Mix” z powtarzającymi się do znudzenia słowami refrenu i ‘cykaczami’ (tak by to nazwał fan hip hopu).

Singiel kończy “Inferno Mix” – z wyjąca syreną alarmowa w tle. Nie zachwyciło mnie to rozwiązanie, ale forma remixu pozwala na dużo.

Muzyk, który wypromował w owym czasie kilka rozpoznawalnych do dziś hitów, próbujący nawet też swoich sił w rapie (jako Mc Sar) ostatnio nawet ratował honor polskiej piosenki na festiwalu Eurowizji, występujący wspólnie z Ich Troje. O rezultatach nie trzeba przypominać…wyszło , jak wyszło. Jednak dla singla “Another Night” pozostanie mi na zawsze duży sentyment. “Czwóreczka”.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2007-06-24 by in News and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: