AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Chaka Khan – Chaka.

Piękna debiutancka płyta wspaniałej artystki jaką niewątpliwie jest Chaka Khan. Może nie uwierzycie, ale pochodzi ona z 1978 roku (!) i zawiera hit “I’m every woman” – jedną z tych piosenek, które będą już z nami na zawsze. Jednak nie można powiedzieć, aby Chaka była artystką jednej piosenki!

Owszem, przebój jakim niewątpliwie stał się wyżej wymieniony kawałek, dał jej bardzo dobrą pozycję startową, lecz później piosenkarka radziła sobie równie dobrze. Zresztą ogromna ilość sprzedanych płyt świadczy o tym najlepiej.

Piękno tego krążka możemy dostrzec w muzyce – niezwykle łatwiej do odtworzenia przez słuchacza (czyt. zanucenia), tanecznej, ale dającej jednocześnie wytchnienie dla myśli. Wszytko wsparte boskim głosem wokalistki – jednym z najlepszych w historii muzyki.

Na tej funkowej płycie Chaka porusza typową dla tamtych czasów tematykę. Słuchacz płynie pomiędzy miłością (”Some love”), osamotnieniem w zdominowanym przez mężczyzn świecie (”A woman in a man’s world”), tańcem dającym wytchnienie (”Life is a dance”), a kończącym całość utworem mającym korzenie insporacji w rodzinie (”I was made to love him”). Do tego prosta, ale urzekająca okładka (jedna z moich ulubionych).

Płyta do tańczenia, słuchania i do chillout’owania się. Po prostu jedna z tych, które noszą miano pozycji obowiązkowych.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2007-05-21 by in News and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: