AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Matisyahu – No Place To Be.

Matisyahu – Żyd z Nowego Jorku grający reggae znów wydał krążek: EP pod tytułem „No Place To Be”. Od momentu pierwszego krążka – „Shake of the dust… ARISE”, stałem się jego ogromnym wielbicielem.

Na płycie tej są głównie remixy starych utworów, jak genialne „Jerusalem”, świetne „Youth” czy „Warrior”. Wszystkie te utwory przypadły mi go gustu. Jakby tego było mało, otrzymujemy dwa dodatkowe utwory: „Message in the bottle” i wersję dub tego samego. To na przykład wyróżnia taki album od naszego rodzimego Vavamuffin „Dubang!”, który miał tylko remixy utworów z poprzedniego albumu, co sprawiło, że odrzuciło mnie od tamtego albumu. Ale wracając do „wiadomości w butelce” – jest to cover znanego przeboju The Police – na pewno każdy kojarzy. Obie wersje są genialne i jak dla mnie wersja dub jest murowanym hitem. Charakterystyczna dla Matisyahu styl śpiewania sprawia, że słucha się albumu bardzo lekko i przyjemnie, a riddimy, choć do tańca nie porywają, to jednak jego muzyka do tego nie służy. U niego bardziej liczą się teksty, a te są świetne. Co z tego, że znane, skoro wciąż tak samo działają?

Na krążku tym jest sporo pozytywnej energii, sączącej się z dźwięków i przede wszystkim świeżość. Matisyahu jest postacią według mnie bardzo charakterystyczną na dzisiejszej scenie muzycznej. Przy pierwszej nadarzającej się okazji, kupie ten album, co polecam również Wam.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2007-01-16 by in News and tagged , , , .
%d blogerów lubi to: