AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Beastie Boys – Solid Gold Hits.

Kocham tych Żydków z Nowego Jorku tak, że aż strach się bać, co by się stało, gdybym spotkał ich twarzą w twarz. Pewnie bym zaniemówił z wrażenia, ale to teraz nieważne. Bardziej godny uwagi jest fakt, iż ukazała się składanka z największymi hitami grupy.

Nie ma co się oszukiwać – Beastie Boys to najważniejsza biała formacja w dziejach czarnej, aż do szpiku kości, muzyki jaką jest rap. Jednak co istotniejsze – panowie na przestrzeni tych wszystkich lat potrafili zdobyć sympatię miłośników nit tylko rapu, ale także funku, electro i punk rocka. Swoją działalnością zapracowali na minimum trzy (albo nawet cztery) składanki typu ‚the best of’. Dzięki temu, że w zasadzie każda piosenka Beastie Boys jest potencjalnym hitem, osoby mające za zadanie wyselekcjonowanie najwartościowszych utworów w historii grupy, stanęły przed nie lada wyzwaniem. Ale muszę je pochwalić – sprostały mu.

Dobór utworów wydaje się perfekcyjny. Na „Solid Gold Hits” mamy przegląd prawdziwych złotych przebojów – od pochodzącego z debiutanckiej płyty „Fight For Your Right”, aż po znajdujące się na ostatnim krążku „An Open Letter to NYC”. Do tego rozpoznawalne chyba przez każdego słuchacza muzyki „So What’cha Want”, „Sabotage” czy „Brass Monkey”.

Zazwyczaj składanki, a już w szczególności te z hitami jednego artysty / jednej grupy, nie przemawiają do mnie. Z tą jest inaczej. „Solid Gold Hits” to pozycja idealna dla fanów oraz tych, któzy BB znają od niedawna. A do tego ta okładka …

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

One comment on “Beastie Boys – Solid Gold Hits.

  1. Rolu
    2012-12-31

    Album zupełnie niepotrzebny – mamy ich antologię z 1998, która Solid Hitsy bije na głowę:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2005-12-01 by in News and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: